Dzień Dziecka i Dzień Sportu

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy jednocześnie Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Wydarzenie rozpoczęła dyrektor szkoły p. Danuta Ryfka, która złożyła dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Tego dnia uczniowie kl. I-VIII mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnorodnych konkurencjach (piłka nożna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, dwa ognie, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, bieg i skok w dal).

Dużym zainteresowaniem cieszył się integracyjny taniec „belgijka” w wykonaniu uczniów starszych klas. Dzięki dobrej współpracy pomiędzy szkolną stołówką a sponsorami - hurtowniami „Smaczek" i „Karo" zorganizowano poczęstunek w postaci lodów, kiełbasek z grilla i soków oraz słodkich upominków (batony). Na zakończenie rozgrywek nauczyciele wychowania fizycznego oraz wicedyrektor szkoły p. Renata Żołna podziękowali wszystkim za zaangażowanie oraz wręczyli zwycięzcom poszczególnych konkurencji pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez właściciela sklepu „Groszek” p. Łukasza Trębacza. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, integracja, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz sportowa rywalizacja w duchu fair play. To był bardzo udany, pełen niezapomnianych wrażeń dzień!