Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy szkoły do końca maja 2024 r. w naszej szkole prowadzona jest akcja ŻYJĄCE KSIĄŻKI, polegająca na zbiórce używanych lub nowych książek. Przekazane do Fundacji Ekologicznej ARKA, głównego organizatora akcji, otrzymają drugie życie. Książki sprzedane zostaną na cyklicznie organizowanych kiermaszach charytatywnych, z których całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z Domów Dziecka i świetlic środowiskowych (zakup biletów do kina czy teatru, zajęcia edukacyjne), a także na jedzenie i leczenie bezdomnych zwierząt.

Plakat Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 2023 UNICEF. Grafika przedstawia rysunek dzieci o różnym kolorze skóry trzymających się za ręce;; tło jasno niebieskie

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu w sposób szczególny nasza uwaga kierowana jest na dzieci i ich prawa. Święto odwołuje się do uchwalonej, z inicjatywy Polski, przez Zjednoczenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Od ponad 30 lat w krajach, które ją podpisały, chroni ona życie, zdrowie i godność najmłodszych oraz mówi o wspieraniu w prawidłowym rozwoju.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele,
nasza szkoła przyłącza się do 3.edycji akcji "Razem dla Polaków ze Wschodu", której organizatorem jest Stowarzyszenie "Przeszłość - Przyszłości". Chcemy wspólnie przygotować paczki dla polskich rodzin mieszkających na terenie Ukrainy. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o życzliwe wsparcie tej inicjatywy. Do 20 października br. zbieramy:
- książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci,
- produkty spożywcze o długim okresie przechowywania: herbata, kakao, kawa, mleko w proszku, konserwy, cukier, mąka, kasza, ryż, słodycze, itp.

W klimacie Święta Niepodległości, 12 listopada 2023 r. członkowie gromady zuchowej oraz drużyny harcerskiej uczestniczyli w wieczornicy patriotycznej pt. „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowanej w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiszowie. Zuchy, druh i druhny zaprezentowały kilka znanych pieśni, które towarzyszyły Polakom w drodze do wolności oraz przybliżyły pochodzenie wykonywanych utworów.

2 października 2023 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Szkolnym Dniu Profilaktyki, któremu w tegorocznej edycji towarzyszyło hasło "Cyberbezpieczni. Mądrzy w sieci - bezpieczni w realu". W programie obchodów znalazły się zajęcia wychowawcze nt. wizerunku i ochrony tożsamości w internecie, pogadanki profilaktyczne, które poprowadzili: psycholog z Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Kraśniku p. Bożena Rusinek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku asp. Paweł Cieliczko i dzielnicowa Komisariatu Policji w Annopolu mł. asp. Ewelina Kuśmierz oraz międzyklasowy turniej wiedzy.