Przedstawiciel firmy REMONDIS podczas prelekcjiNa początku maja naszych najmłodszych uczniów odwiedził przedstawiciel firmy „Remondis". Spotkanie zorganizowano za pośrednictwem Urzędu Miasta w Annopolu. Miało ono na celu uświadomienie dzieciom, jak ważna jest segregacja odpadów, jak istotne jest postępowanie przyjazne dla środowiska.

Dzieci uczyły się tego, jak można redukować powstawanie odpadów i jak wspomóc rozwój recyklingu poprzez świadome postępowanie z surowcami wtórnymi oraz zbiórkę selektywną. Uczniowie klas 1-3 otrzymali w prezencie od firmy zbiornik na odpady elektroniczne. Zachęcamy więc wszystkich do przynoszenia i wrzucania do niego starych telefonów, tabletów oraz innych akcesoriów elektronicznych.
To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Po jej zakończeniu uczniowie posprzątali najbliższe otoczenie szkoły, stosując się do zaleceń dotyczących segregacji odpadów.

Przedstawiciel firmy REMONDIS pokazuje jak prawidłowo segregować odpady

Chłopcy niosą worek z odpadami

Dzieci podczas sprzątania okolicy szkoły

Uczennice zbierają odpady