Dzień Rodziny

21 czerwca br. w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń z życia szkoły, w którego organizację zaangażowała się również Rada Rodziców. Imprezę rozpoczęła dyrektor Danuta Ryfka, która powitała rodziców oraz przybyłych gości: starszego wizytatora Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Lublinie Wiolettę Czochór oraz Burmistrza Annopola Mirosława Gazdę.

Następnie swoje talenty artystyczne i sportowe zaprezentowali uczniowie poszczególnych klas. Była także możliwość obejrzenia autorskiego spektaklu teatralnego pt. „Mamo!” w wykonaniu członków koła ALTER EGO. Potem podziwialiśmy pokazowy tor przeszkód oraz musztrę przygotowaną przez Młodzieżową  Drużynę Pożarniczą. Wiele emocji dostarczyły także pokazy strażackie OSP w Annopolu – zwłaszcza przyjemna dla ochłody w upalny dzień kurtyna wodna. Dużym zainteresowaniem cieszyły rodzinne konkurencje sportowe. Dla rodzica i dziecka przewidziano między innymi skoki w worku, bieg z piłeczką na łyżce. Pod  koniec festynu odbył się pasjonujący mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele/rodzice. Zaciętą walkę obserwowała licznie zgromadzona publiczność, która pogratulowała zwycięstwa kadrze nauczycielskiej. Ponadto na uczestników festynu czekały dodatkowe atrakcje: smakowita grochówka, harcerska ekspozycja rękodzieła oraz przygotowany przez rodziców kiermasz słodkości, a przede wszystkim najbardziej oblegane przez maluchów dmuchańce. Poza tym chętnie kupowana była delikatna jak mgiełka wata cukrowa i pachnący wakacjami popcorn. Pogoda i rodzice z dziećmi dopisali w stu procentach. Warto zatem w przyszłym roku powtórzyć wydarzenie.