Poczet sztandarowy i prowadzący uroczystość

19 marca 2024 r. w hali sportowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. Rozpoczęło ją wystąpienie Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu Pani Danuty Ryfki, która powitała wszystkich przybyłych, w tym zaproszonych gości - Burmistrza Annopola Pana Mirosława Gazdę, Przedstawicieli Komisji Oświaty: Pana Zdzisława Romańskiego i Pana Mariusza Lisa, Dyrektor Przedszkola w Annopolu Panią Iwonę Wojewodę, Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu Pana Zbigniewa Siewierskiego oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatę Sołtykiewicz.

W swoim przemówieniu Pani Dyrektor odniosła się do patriotycznej postawy ks. Józefa Poniatowskiego, a także podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w pracę na rzecz placówki, co przyczyniło się do licznych sukcesów. Podczas wydarzenia miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru szkoły oraz oddanie hołdu Patronowi poprzez złożenie kwiatów przed jego pomnikiem. Licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem obejrzała program artystyczny pt. „ZIEMIO OJCZYSTA, ZIEMIO RODZINNA…” odwołujący się do szlachetnych dokonań ks. Józefa Poniatowskiego oraz roli ojczyzny w życiu człowieka. Przybliżono historię Annopola, zaprezentowano barwy i symbole gminy, a także zwrócono uwagę na fakt, że naród, wiara, kultura, historia, honor to nasze wspólne dobro, o które musimy się troszczyć. Uroczystość była okazją do zaprezentowania różnorodnych talentów uczniów, m. in. recytatorskich, wokalnych, instrumentalnych i tanecznych. Członkowie koła teatralnego Alter Ego wystawili autorski spektakl pt. „ Kamienni rycerze” nawiązujący do legendy o Annopolu. Po zakończeniu części artystycznej z okolicznościowymi przemówieniami zwrócili się do zebranych Burmistrz Annopola Pan Mirosław Gazda oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Sołtykiewicz.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.